Resultat

Nedan är en förteckning över några av de tuffaste människor vi träffat.

Ladda ner resultatlista innehållande tider från kontrollerna

Placering Deltagare Resultat
1 Stefan EhrinGävle 5:48:25
2 Mårten HellbergLjusdal RC 6:12:27
3 Zara LundgrenNordanstigs Friidrott 6:17:10
4 Gustaf SjösvärdSandviken Trail Running 6:19:35
5 Markus LindegårdhUmara Sports Club 6:22:35
6 Håkan DurmérGävle 6:33:43
7 Janne Aho Ultralöpers 6:40:20
8 Lars LundbergStockviks SF 7:00:23
9 Johan CummingÄlvsjö 7:04:20
10 Magnus HjelmérICA Team Ultra 7:08:26
11 Jon RacknerI19 IF 7:12:45
11 Raymond Ong-A-KwieLysekils SLF 7:12:45
13 Ingemar WikmanICA Team Ultra 7:40:19
14 Bengt WallnerUppsala LK 7:40:30
15 Ulf AngelsiööStorvreta IK 7:41:30
16 Marcus BlombergTeam Nordic Trail Falun 7:42:06
17 Pontus VallströmRåaloppet / Team Nordic Trail 7:43:43
18 Patric FridlundBilmetro Running 7:46:20
19 Henrik GustafssonHemlingby LK 7:49:26
20 Malin HolmGävle 7:50:42
20 Maria NätterlundGävle 7:50:42
22 Ragnar SteinsenLuleguttene 7:52:55
23 Anders BergmanHemlingby LK 7:55:18
24 Fredrik OlofssonTeam Nordic Trail Gävle 8:00:49
25 Björn TjusTeam Nordic Trail Falun 8:09:05
26 Erik SeverinGävle 8:09:31
27 Martin JobornVästerås LK 8:09:40
28 Henrik ÅströmGävle 8:09:47
29 Kenneth NormanSundsvall 8:12:42
29 Lars JohanssonEQUIPT 8:12:42
31 Peter HertelNBRO – Running Club 8:13:48
32 Yann HellmanÄngebo IK 8:36:05
33 Jesper FlinkSnotrockets endurance society 8:36:06
34 Jakob StalandTorsåker 8:37:48
35 Roger TjernströmSkansen 9:03:05
36 Johan BackrydCopper 9:12:14
37 Oskar AnderssonHemlingby LK 9:13:37
38 David WahlundHägersten 9:16:05
39 Rasmus EngbergBilmetro Running 9:20:00
40 Jonas WincentIFK Sala 9:24:43
41 Tua GandréStockholm 9:38:29
42 Rickhard HedlundCF Fricyklisterna 9:45:32
43 Mats BackeströmObbola 9:49:18
44 Anette ForslundHemlingby LK 9:51:15
45 Rickard VesterbergUppsala 10:07:55
46 Anna AnderssonSandviken 10:08:55
46 Veronica EngströmJärbo 10:08:55
48 Tommy HolmbergHedgårdarnas SK 10:09:20
49 Stefan KarlssonTeam Nordic Trail Falun 10:16:59
50 Lillemor SjögrenUmedalen 10:19:27
51 Alexandra Schöttle JonssonKolbäck 10:39:20
51 Ellen WestfeltPace on Earth 10:39:20
53 Malin LarssonIK Dran 10:55:55
54 Jenny SvanlindPersberg 11:02:54
54 Nicklas BardhStockholm Långdistansklubb 11:02:54
DNF Anders WigsteinHemlingby LK
DNF Ricardo PaivaKarlholmsbruk
DNF Patrik WaldegrenFilipstad
DNF Johan StridOckelbo SK
DNF Viktoria NorbergHemlingby LK
DNF Jasin NawroziÖrebro
DNF Henrik IngvarssonVallsta SK
DNF Marcus VastlingStorviks IF
DNF Hans QvarnströmOckelbo SK
DNF Henrik LarssonGävle
DNF Angelica BardhStockholm
DNF Leif OlssonSandviken Trail Running
DNF Mats ThyrTeam Nordic Trail Gävle
DNF Christian CarlstenPuppy Adventure Team