Resultat 2020

Hjältarna från 2020 års Björnfrossa.

Ladda ner resultatlista innehållande tider från kontrollerna

Placering Deltagare Resultat
1 Stefan EhrinGävle RLK 5:14:07
2 Axel SvärdhagenTeam Svärdhagen 5:30:50
3 Johanna GelfgrenSundsvall 5:32:21
4 Mattias WestmanTeam Toughrace Sweden 5:36:57
5 Mattias NilssonOK Linné 5:44:50
6 Håkan DurmérGävle RLK 5:48:40
7 Johan FalkTynell Activity 5:53:58
8 Kennie PussinenUppsala 5:57:15
9 Zara LundgrenNordanstigs Friidrott 6:08:45
10 Janne SvärdhagenTeam Svärdhagen 6:11:49
11 Richard HouseMi Sen 6:18:38
12 Anna StåhlklooIFK Mora 6:19:12
13 Anette JonssonTynell Activity 6:22:04
14 Pontus WestlinGävle 6:23:14
15 Magnus AnundssonTotal ventilation 6:28:20
16 Henrik GustafssonGävle RLK 6:29:55
17 Magnus HjelmérTeam ICA Ultra 6:38:35
18 Fredrik AnundssonUppsala 6:48:37
19 Paula AnderssonUppsala 6:50:48
20 Mårten HellbergLjusdal 6:53:20
21 Dorothea NeumannIK Fyris Triathlon 6:57:15
22 Daniel NilssonValbo 7:07:52
23 Maja TeschRunacademy 7:10:10
24 Patric FridlundGävle RLK 7:20:28
24 Christian CarlstenPuppy Adventure Team 7:20:28
26 Erik CalmforsStockholm 7:20:37
27 Erik SeverinGävle 7:27:40
28 Jacob KullgrenEkerö 7:27:42
29 Anders BergmanHemlingby LK 7:27:55
30 Peter HertelNBRO Running Club 7:30:28
31 Elias ProkofievUppsala 7:33:45
32 Fredrik MindingKullamannen 7:34:11
33 David WahlundLonesome Runners 7:35:26
34 Jon BrunkStockholm 7:35:26
35 Charlotte ModighGävle 7:39:15
36 Lars JohanssonGävle 7:46:00
37 Helena ÖhrvikUppsala 7:51:55
38 Ulf DomandersHagaström 7:52:50
39 Sara GrankvistKungsgårdens SK 7:56:30
40 Anders BjörkHofors AIF 7:58:56
41 Jakob StalandTorsåker 7:59:02
42 Lillemor BockKarlskoga Traillöpare 8:02:02
43 Torbjörn LindqvistStorvreta IK 8:02:55
44 Anna PallasUppsala 8:07:30
45 Carola SnarAktivera flera 8:08:40
46 Linda LindbergSollentuna 8:15:30
47 Rickard HedlundCF Fricyklisterna 8:24:08
48 Staffan BlixtTeam Blixt 8:32:00
48 Olof BlixtTeam Blixt 8:32:00
50 Kristian RidefeltStockholm 8:32:40
51 Eric WahlgrenUppsala 8:37:57
52 Stefan BurlinSockerkyrkans löpare 8:48:30
53 Tobias AlanäräSandviken Trail Running 8:49:10
54 Nicklas BardhStockholm Långdistans”klubb” 9:01:02
55 Anna OdebrantTäby 9:01:10
56 Reine UneredDark Trail Runner 9:09:00
56 Ludvig FribergDark Trail Runners 9:09:00
58 Veronica EngströmJärbo 9:09:38
58 Anna AnderssonSandviken 9:09:38
60 Lars QvistHille 9:10:17
61 Henrik Rosencrantz55+ 9:17:08
62 Petri KaunistoGävle 9:23:40
63 Maria StafHille 9:32:00
64 Magnus SöderströmSandviken Trail Running 9:34:30
65 Malin LarssonIK Dran 10:16:25
65 Matthias KöhlerLK TV88 10:16:25